Nawigacja

Ogłoszenia o pracę

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogłoszenie o naborze na zastępstwo na okres 1 roku z możliwością przedłużenia umowy w Oddziałowym Biurze Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Gdańsku

Osoba udostępniająca: Krzysztof Kopeć
Data publikacji 11.02.2020 Rejestr zmian

Stanowisko: od inspektora do specjalisty

Wymiar czasu pracy:  pełny etat

Miejsce pracy: Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, ul. Grunwaldzka 216, 80-266 Gdańsk

Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku:

  • Podejmowanie działań zmierzających do trwałego upamiętnienia wydarzeń i postaci związanych z walką i męczeństwem Narodu Polskiego oraz wspieranie takich inicjatyw
  • Ocena stanu miejsc pamięci oraz grobów weteranów i cmentarzy wojennych na terenie objętym działaniami oddziału IPN-KŚZpNP. Wizytowanie tych obiektów.
  • przeprowadzanie kompleksowych kwerend archiwalnych
  • analiza i opis materiałów archiwalnych
  • prowadzenie korespondencji i dokumentacji spraw
  • tworzenie  komputerowych baz danych
  • praca kancelaryjna
  • pozostałe obowiązki zlecone przez przełożonych

Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem:

  • wykształcenie wyższe historyczne
  • b. dobra znajomość historii Polski (1768-1989)
  • znajomość ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. z późn.zm. o IPN, ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o grobach weteranów walk o wolność i niepodległość Polski, ustaw z dn. 1 kwietnia 2016, 22 czerwca 2017 oraz 14 grudnia 2017 tzw. dekomunizacyjnych
  • biegła obsługa systemów operacyjnych Microsoft
  • systematyczność, rzetelność, wysoka kultura osobista, kreatywność, umiejętność pracy zespołowej, chęć podejmowania nowych wyzwań

Wymagania pożądane związane ze stanowiskiem:

  • prawo jazdy kat. B
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów, reprezentowanie O IPN na uroczystościach
  • zainteresowanie tematyką upamiętnień historycznych wydarzeń, miejsc oraz postaci w dziejach walk i męczeństwa Narodu Polskiego

Preferowany termin zatrudnienia:

  • marzec 2020 r.

Ostateczny wybór kandydata  - na podstawie wyników 2-stopniowego procesu:

1. Przeglądu zgłoszeń;

2. Wywiadu kompetencyjnego z wybranymi kandydatami.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie listu motywacyjnego oraz życiorysu pocztą elektroniczną na adres: katarzyna.lisiecka@ipn.gov.pl do dnia 20 lutego 2020 r.

Do aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2014.1182).

Medatdane

Data publikacji 11.02.2020
Data modyfikacji 11.02.2020
Podmiot udostępniający informację:
Biuletyn Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Krzysztof Kopeć
Osoba modyfikująca informację:
Array
do góry