Ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko rzecznika prasowego w Instytucie Pamięci Narodowej

Osoba udostępniająca: Barbara Niedzielko

Miejsce pracy: Warszawa

Podstawowe obowiązki:

  • tworzenie i wdrażanie polityki informacyjnej oraz budowanie wizerunku Instytutu Pamięci Narodowej w mediach
  • inicjowanie artykułów, wywiadów i innych informacji w mediach, poświęconych działaniom IPN
  • budowanie i utrzymywanie relacji z przedstawicielami mediów, władzami oraz instytucjami naukowymi
  • monitorowanie mediów krajowych i zagranicznych i reagowanie na zaistniałe wydarzenia medialne oraz zapytania od mediów
  • reprezentowanie IPN w mediach – przygotowywanie komentarzy, udzielanie wywiadów i udostępnianie informacji na temat działalności Instytutu
  • przygotowywanie wystąpień publicznych dla kierownictwa IPN
  • prowadzenie konferencji prasowych, wydarzeń okolicznościowych i spotkań
  • zarządzanie informacją w sytuacjach kryzysowych, zarówno w relacjach z mediami, jak i wewnątrz IPN
  • współpraca z Samodzielną Sekcją ds. Informacji Międzynarodowej w zakresie reagowania na sytuacje kryzysowe i budowania wizerunku IPN za granicą
  • współpraca z asystentami prasowymi w oddziałach IPN w zakresie kreowania wizerunku IPN, budowania spójnej strategii medialnej Instytutu oraz wsparcia oddziałów i delegatur w sytuacjach kryzysowych

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe
  • znajomość historii Polski, zwłaszcza historii najnowszej
  • minimum 7-letnie doświadczenie we współpracy z mediami
  • minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku rzecznika prasowego lub podobnym
  • doskonałe posługiwanie się polszczyzną i językiem angielskim w mowie i piśmie
  • swoboda w wystąpieniach publicznych, przed kamerą, umiejętność prowadzenia prezentacji i konferencji prasowych
  • doświadczenie w pisaniu i redagowaniu informacji prasowych
  • umiejętność tworzenia i realizacji krótko- i długoterminowych planów współpracy z mediami
  • zdolności komunikacyjne i interpersonalne (otwartość, empatia)
  • wysoka kultura osobista
  • dobra znajomość rynku medialnego w Polsce
  • dobra znajomość narzędzi PR i umiejętność wykorzystywania ich w praktyce
  • bardzo dobra organizacja pracy i umiejętności samodzielnego zarządzania projektami
  • umiejętność pracy pod presją czasu i w stresie
  • dyspozycyjność
  • otwartość i innowacyjność w podejściu do realizowanych zadań
  • dobra znajomość pakietu MS Office

Mile widziane:

  • doświadczenie w pracy w instytucjach kultury
  • doświadczenie w komunikacji kryzysowej
  • znajomość charakterystyki kluczowych mediów zagranicznych i międzynarodowych

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • pracę w dynamicznym, rozwijającym się zespole,
  • wpływ na kreowanie wizerunku IPN

CV prosimy przesyłać do 28.11.2017 r. na adres: karolina.jackowska@ipn.gov.pl

W tytule wiadomości prosimy podać: rzecznik prasowy IPN – ogłoszenie o pracę

Informujemy, że na podstawie otrzymanych aplikacji skontaktujemy się z wybranymi kandydatami/kandydatkami.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.), prowadzonej przez Instytut Pamięci Narodowej”.

Medatdane

Data publikacji 14.11.2017
Data modyfikacji 31.01.2019
Barbara Niedzielko
Osoba modyfikująca informację:
Array