IPN KŚŻpNP Oddział w Gdańsku poszukuje pracownika na zastępstwo w referacie gromadzenia, opracowywania i obsługi magazynów w oddziałowym Biurze Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów

Stanowisko: archiwista

Rodzaj umowy: zastępstwo

Wymiar czasu pracy:  pełny etat

Miejsce pracy: Oddziałowe Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów, ul Grunwaldzka 216, 80-266 Gdańsk

1) Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku:

  • przeprowadzanie kompleksowych kwerend i analiz materiałów archiwalnych
  • porządkowanie i opracowywanie techniczne materiałów archiwalnych
  • digitalizacja materiałów archiwalnych
  • sporządzanie opisu oraz indeksu osobowego jednostek archiwalnych
  • obsługa sekretariatu
  • pozostałe obowiązki zlecone przez przełożonych

2) Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem:

  • wykształcenie wyższe historyczne lub prawnicze,
  • znajomość najnowszej  historii Polski (1918-1989),
  • posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa lub gotowość poddania się procedurze sprawdzającej,
  • umiejętność obsługi systemów operacyjnych Microsoft

3) Wymagania pożądane związane ze stanowiskiem:

  • Wiedza z zakresu historii najnowszej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych ze strukturą UB/SB oraz metodami i technikami pracy operacyjnej

4) Preferowany termin zatrudnienia:

  • 01 marzec 2016 r.

Ostatecznego wyboru kandydata dokonamy na podstawie wyników 2-stopniowego procesu:

1.       Przeglądu zgłoszeń;

2.       Wywiadu kompetencyjnego z wybranymi kandydatami.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie listu motywacyjnego oraz życiorysu pocztą elektroniczną na adres: magdalena.naklicka@ipn.gov.pl wraz z podaniem tytułu wiadomości: nabór na stanowisko archiwisty w OBUiAD w Gdańsku, do dnia 31 stycznia 2016 r.

Medatdane

Data publikacji 21.01.2016