Nawigacja

Komunikaty

Informacja o dotacjach przyznanych w 2023 r.

Osoba udostępniająca: Anna Cisek
Data publikacji 08.03.2023 Rejestr zmian

Zgodnie z art. 122 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 869) Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu informuje, że w 2023 r. przyznał dotacje:

 • Towarzystwu Opieki nad Zabytkami Sakralnymi w Parafii Rzymsko-Katolickiej w Cieszanowie w wysokości 18 468,45 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Fryderyka Prusa Mierzwińskiego”
 • Polskiemu Towarzystwu Historycznemu Oddział w Radomsku z siedzibą w Radomsku w wysokości 36 500 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Marcina Ziółkowskiego i Adolfa Zawadzkiego”
 • Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętego Mikołaja i Matki Boskiej Szkaplerznej w Raszkowie w wysokości 13 500 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Zygmunta Czarneckiego”
 • Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w wysokości 9 450 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Wienczysława Kona”
 • Towarzystwu Samorządowemu w Koninie w wysokości 36 709 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Edwarda Woltersdorfa”
 • Towarzystwu Miłośników Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy w wysokości 19 127,36 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Ferdynanda Karola Dworzaczka”
 • Fundacji Bonum Adipisci – Dążyć do dobra z siedzibą w Turewie w wysokości 48 191,13 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Teofila Eulogiusza Wyssogota - Zakrzewskiego”
 • Związkowi Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Gliwickiej z siedzibą w Gliwicach w wysokości 13 000 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Wandy Endel - Ragis”
 • Rzymsko-Katolickiej Katedralnej Parafii pw. Narodzenia NMP z siedzibą z Żywcu w wysokości 15 000 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Wiktora Garczorza”
 • Gminie Kowalewo Pomorskie w wysokości 28 500 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Wojciecha Falarskiego”
 • Rzymsko-Katolickiej Katedralnej Parafii pw. Narodzenia NMP z siedzibą z Żywcu w wysokości 48 703 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Jakóba Śliża”
 • Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej GRYF w Koszalinie w wysokości 10 000 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Ryszarda Dunajewskiego”
 • Rzymskokatolickiej Parafii św. Katarzyny w Warszawie w wysokości 17 316 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Heleny Trzcińskiej”
 • Towarzystwu Przyjaciół Skierniewic z siedzibą w Skierniewicach w wysokości 18 050 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Eugeniusza Jażdża”
 • Gminie Besko w wysokości 64 063 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Gustawa Truskolaskiego”
 • Urzędowi Miasta Żyrardów w wysokości 9 052,80 zł na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski Łukasza Wachowicza”
 • Stowarzyszeniu Polskich Kombatantów w Holandii w wysokości 10 000 EURO na realizację zadania publicznego pt. „Pokrycie kosztów sprawowania opieki nad grobami weteranów walk o wolność i niepodległość Polski, znajdujących się w kwaterze na Cmentarzu św. Barbary w Utrechcie”

Medatdane

Data publikacji 08.03.2023
Data modyfikacji 16.11.2023
Podmiot udostępniający informację:
Biuletyn Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej
Osoba udostępniająca informację:
Anna Cisek
Osoba modyfikująca informację:
Krzysztof Kopeć
do góry