Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy w Wydziale Udostępniania Archiwum IPN

Stanowisko: archiwista

Miejsce pracy: Archiwum IPN, Wydział Udostępniania, Warszawa, ul. Kłobucka 21

Wymiar etatu: 1

Zakres zadań wykonywanych na danym stanowisku (m.in.):

  • Realizacja kwerend, zapytań, wniosków związanych z zadaniami wynikającymi z ustawy  z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r., poz. 1575), ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 1992 r., Nr 90, poz. 450 z późn. zm.), ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz. U 2015, poz. 693); Ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów
  • Prowadzenie pomocniczych komputerowych baz danych, rejestrujących przyjmowane wnioski oraz umożliwiających ich realizację;
  • Przyjmowanie wniosków
  • Obsługa systemu informacji archiwalnej Cyfrowe archiwum aplikacji digi –arch w zakresie nadanych uprawnień,

Wymagania niezbędne na danym stanowisku:

  • Wykształcenie wyższe humanistyczne,
  • Wiedza z zakresu najnowszej historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z funkcjonowaniem organów bezpieczeństwa PRL,
  • Umiejętność obsługi komputera – MS Office (Word, Excel, Access, Power Point),
  • Gotowość na poddanie się procedurze sprawdzeniowej w celu uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa,
  • Bardzo dobre zdolności organizacyjne i analityczne,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Umiejętność pracy z trudnym petentem,
  • Umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
  • Dyspozycyjność,
  • Dokładność i systematyczność,
  • Znajomość języków obcych: język angielski, język rosyjski,
  • Umiejętność poprawnego redagowania pism urzędowych.

Wymagania pożądane związane ze stanowiskiem:

  • Doświadczenie zawodowe,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Pogodne usposobienie i łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Wybór kandydata zostanie dokonany na podstawie wyników dwustopniowego procesu:

  • Przegląd zgłoszeń.
  • Wywiad kompetencyjny z wybranymi kandydatami

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego pocztą elektroniczną na adres: pawel.czerniszewski@ipn.gov.pl do 17 sierpnia 2017 r.

Medatdane

Data publikacji 03.08.2017